მწვრთნელები

მწვრთნელი ეროვ. დრო ტიტულები
უცნობი   1902-1917 3 თასი, 1 მაკაია, 1 ბარს. თასი, 7 კატ. ჩემპიონატი
ჯონ ბაროუ ესპანეთი 1917-1917  
ჯეკ გრინუელი ინგლისი 1917-1924 2 თასი, 4 კატ. ჩემპიონატი
ისეა პოსონი უნგრეთი 1924-12.1924 1 თასი, 1 კატ. ჩემპიონატი
რალფ კირბი ინგლისი 12.1924-02.1926 1 თასი, 1 კატ. ჩემპიონატი
ჯეკ დუმბი ავსტრია 02.1926-12.1926 1 კატ. ჩემპიონატი
რომა ფორნსი ესპანეთი 12.1926-03.1929 1 ლა ლიგა, 1 კატ. ჩემპიონატი, 1 თასი
ჯეიმს ბელამი ინგლისი 03.1929-07.1931 2 კატ. ჩემპიონატი
ჯეკ გრინუელი ინგლისი 07.1931-07.1933 1 კატ. ჩემპიონატი
ჯეკ დუმბი ავსტრია 07.1933-07.1934  
ფრანც პლატკო უნგრეთი 07.1934-07.1935 1 კატ. ჩემპიონატი
პატრიკ ო'კონელი ირლანდია 07.1935-03.1940 2 კატ. ჩემპიონატი
ჟოზეპ პლანასი ესპანეთი 03.1940-07.1941  
რამონ გუზმანი ესპანეთი 07.1941-01.1942  
ჟუან ჟოზეპ ნოგუესი ესპანეთი 01.1942-06.1944 1 თასი
ჟოზეპ სამიტიერი ესპანეთი 06.1944-07.1947 1 ლა ლიგა, 1 ევა დუარტე
ენრიკე ფერნანდესი ურუგვაი 07.1947-05.1950 2 ლა ლიგა, 1 ევა დუარტე, 1 ლათინური თასი
რამონ ლორენსი ესპანეთი 05.1950-06.1950  
ფერდინანდ დაუჩიკი ჩეხოსლოვაკია 06.1950-07.1954 2 ლა ლიგა, 3 თასი, 2 ევა დუარტე, 1 ლათინური თასი
სანდრო პუპო იტალია 07.1954-06.1955  
ფრანც პლატკო უნგრეთი 06.1955-06.1956  
დომინგო ბალმანია ესპანეთი 06.1956-04.1958 1 თასი, 1 ბაზრობათა თასი
ელენიო ერერა არგენტინა 04.1958-05.1960 2 ლა ლიგა, 1 თასი, 1 ბაზრობათა თასი
ენრიკ რაბასა ესპანეთი 05.1960-06.1960  
ლიუბიშა ბროჩიჩი იუგოსლავია 06.1960-01.1961  
ენრიკე ორიზაოლა ესპანეთი 01.1961-06.1961  
ლუის მირო ესპანეთი 06.1961-11.1961  
ლადისლაო კუბალა უნგრეთი 11.1961-01.1963  
ჟოზეპ გონსალვო ესპანეთი 01.1963-07.1963 1 თასი
სეზარ როდრიგესი ესპანეთი 07.1963-10.1964  
ვისენტე სასოტი ესპანეთი 10.1964-06.1965  
როკე ოლსენი არგენტინა 06.1965-06.1967 1 ბაზრობათა თასი
სალვადორ არტიგასი ესპანეთი 06.1967-10.1969 1 თასი
ჟოზეპ სეგუერი ესპანეთი 10.1969-12.1969  
ვიკ ბუკინგემი ინგლისი 12.1969-07.1971 1 თასი
რინუს მიხელსი ჰოლანდია 07.1971-05.1975 1 ლა ლიგა
ჰენეს ვაისვაილერი გერმანია 05.1975-04.1976  
ლაურეანო რუისი ესპანეთი 04.1976-05.1976  
რინუს მიხელსი ჰოლანდია 05.1976-05.1978 1 თასი
ლუსიენ მიულერი საფრანგეთი 05.1978-04.1979  
ხოაკიმ რიფე ესპანეთი 04.1979-03.1980 1 თას. მფლ. თასი
ელენიო ერერა არგენტინა 03.1980-05.1980  
ლადისლაო კუბალა უნგრეთი 05.1980-11.1980  
ელენიო ერერა არგენტინა 11.1980-06.1981 1 თასი
უდო ლატეკი გერმანია 06.1981-03.1983 1 თასი, 1 ლიგის თასი, 1 თას. მფლ. თასი
ხოსე ლუის რომერო ესპანეთი 03.1983-03.1983  
სეზარ ლუის მენოტი არგენტინა 03.1983-06.1984 1 სუპერთასი
ტერი ვენეიბლზი ინგლისი 06.1984-09.1987 1 ლა ლიგა, 1 ლიგის თასი
ლუის არაგონესი ესპანეთი 09.1987-05.1988 1 თასი
კარლეს რეშაკი ესპანეთი 05.1988-05.1988  
იოჰან კრუიფი ჰოლანდია 05.1988-05.1996 4 ლა ლიგა, 3 სუპერთასი, 1 ჩემპ. თასი, 1 ევრ. სუპერთასი, 1 თასი, 1თას. მფლ. თასი
კარლეს რეშაკი ესპანეთი 05.1996-05.1996  
ბობი რობსონი ინგლისი 05.1996-06.1997 1 თასი, 1 სუპერთასი, 1 თას. მფლ. თასი
ლუი ვან გაალი ჰოლანდია 06.1997-05.2000 2 ლა ლიგა, 1 თასი, 1 ევრ. სუპერთასი
ლორენსო სერა ფერერი ესპანეთი 05.2000-04.2001  
კარლეს რეშაკი ესპანეთი 04.2001-05.2002  
ლუის ვან გაალი ჰოლანდია 05.2002-01.2003  
რადომირ ანტიჩი სერბეთი 01.2003-06.2003  
ფრანკ რაიკაარდი ჰოლანდია 06.2003-06.2008 2 ლა ლიგა, 2 სუპერ თასი, 1 ჩემპ. ლიგა
ჟოზეპ გუარდიოლა ესპანეთი 06.2008-06.2012 3 ლა ლიგა, 2 თასი, 3 სუპერთასი, 2 ჩემპ. ლიგა, 2 ევრ. სუპერთასი, 2 საკლუბო მუნდიალი
ტიტო ვილანოვა ესპანეთი 06.2012-07.2013 1 ლა ლიგა
ხერარდო მარტინო არგანტინა 07.2013-05.2014 1 ესპანეთის სუპერთასი
ლუის ენრიკე ესპანეთი 05.2014-07.2017 2 ლა ლიგა, 3 თასი, 1 სუპერთასი, 1 ჩემპ. ლიგა, 1 ევრ. სუპერთასი, 1 საკლუბო მუნდიალი
ერნესტო ვალვერდე ესპანეთი 07-2017-